Spotkanie autorskie z Pawłem Jakubem Ciokiem

Dnia 8 lipca 2016 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Jakubem Ciokiem – lokalnym poetą.

Paweł Jakub Ciok urodził się w lipcu 1955 r. Mieszka w Wąchocku. Animator kultury i literat. W latach 2001-2015 prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka. Inicjator i współorganizator I Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „ Wąchock ’02”. Pierwsze wiersze opublikował w 1984 roku. Ukazywały się one m.in.: w „ Echu Dnia”, „ Sztandarze Młodych”, „ Budujemy Samochody”, „ Bez przysłony” oraz w „ Gromadzie Rolnik Polski”. Laureat II nagrody za opowiadanie „ Niespodzianka” w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa w Skarżysku- Kamiennej w kategorii Proza.

Pierwszy tomik poezji „ Cztery strofy czasu” został wydany w 1999 roku. Drugi – pt. „ Wąchockie klimaty” w 2012 roku. W 2016 roku ukazał się tomik „ W moim domu”.

Podczas spotkania, autor czytał wybrane przez siebie wiersze i interpretował je. Anegdotami na temat pisarza i limerykami zabawiał przybyłych gości krytyk literacki, satyryk i poeta Stanisław Nyczaj. Oprócz autora, wiersze z tomiku „ W moim domu” interpretowali: Ernest Główczyński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka, a także Małgorzata Polakowska dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąchocku. Posłowie opracowane przez Krystynę Cel odczytała dr. Krystyna Samsonowska.

Spotkaniu towarzyszył gościnny występ solistki Małgorzaty Siemieniec, która do wierszy poety wykonała piosenki min.: „ Człowieczy los”, „ Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German, „ Potęga miłości” ( polska wersja utworu „ Power of Love”), oraz „ Hallelujah” Leonarda Cohena z polskim tekstem Macieja Zembatego w duecie z wnuczką Samantą. Koniec spotkania uwieńczony został gratulacjami i życzeniami. Po uroczystości poeta podziękował wszystkim gościom za przybycie i za mile spędzony wspólnie czas.

Wydanie tomiku ,, W moim domu” zostało sfinansowane ze środków Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąchocku.

lip 11, 2016 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak