Spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Dnia 17.02.2015 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu omawiałyśmy książkę Lisi Harrison pt. ,, Upiorna szkoła”

Do szkoły Merston High w mieście Salem w stanie Oregon trafiają dwie nowe  uczennice. Melody Carter przybywa z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne  laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe. Nie wie, że by przetrwać w szkole, w normalnym świecie, powinna ukrywać swoją przerażającą odmienność. Dziewczyny  poznają się bliżej, jednak czy Frankie może powierzyć swój największy sekret Melody – przedstawicielce „normalsów”? I czy to możliwe, że nie jest w tej szkole jedynym potworem?

Seria Monster High to nowe, zaskakujące spojrzenie na życie nastolatków – upiorną codzienność szkoły, wiejące grozą pierwsze randki, horror rywalizacji i konieczności dopasowywania się do innych. Klubowiczki były pod dużym wrażeniem tej lektury skwitowały, że jest ciekawa, nie ma w niej miejsca na nudę, pod każdym względem zaskakuje, jest groteskowa i ma w sobie pewien urok. Czyta się ja z przyjemnością i dość szybko godna polecenia.

lut 17, 2015 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki | Ilość komentarzy: brak