Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś” pisała Helena Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Problem możemy mieć także z wyobrażeniem sobie świata bez pluszowego przyjaciela misia. Z tego powodu co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Miejsko – Gminnej Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola w Wąchocku.

Podczas zajęć dzieci usłyszały kilka zabawnych wierszy i opowiastek poświęconych misiom, poznały historie najbardziej znanych książek i kreskówek niedźwiadków: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew, Kubusia Puchatka chętnego na małe co-nie-co i rodziny Troskliwych misiów. Dzieci zapoznały się także z historią powstania święta na cześć Pluszowego Misia. Podczas spotkania przedszkolakom towarzyszyły pluszaki, o których dzieci chętnie opowiadały .Na zakończenie Jola Rudzka umiliła dzieciom zabawę swoim pięknym śpiewem.

gru 05, 2018 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak