Spotkanie autorskie z Joanną Olech

W dniu 2 X 2019r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi spotkanie autorskie z Joanną Olech. Uczestnikami spotkania byli członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Wąchocka oraz uczniowie klas V-VI, (ogółem 35 osób, w tym 6 z DKK).

Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie. Atmosfera spotkania była niezwykła! Autorka, osoba bardzo ciepła i otwarta, wprowadziła wspaniały klimat i „zaraziła” nim wszystkich uczestników. Oprócz prezentacji własnych książek, czytania ich fragmentów, przeprowadziła szereg konkursów i zgadywanek dla dzieci, angażując wszystkich na 100%. Poza tym pani Joanna Olech zaprezentowała także talent ilustratorski, rysując m. in. smoka Pompona czy bohatera naszej lektury – Miziołka, które to ilustracje zawisną na ścianach biblioteki, jako pamiątki po tym niezwykłym spotkaniu. Na koniec autorka bardzo chętnie podpisywała dzieciom zakupione książki, każdemu z nich dedykując coś od siebie.

Było to – pełne wrażeń i emocji – wspaniałe wydarzenie czytelnicze, które na długo zostanie nam w pamięci!

Spotkanie prowadziły:
Katarzyna Dulęba-moderator DKK w Wielkiej Wsi