Dnia 10.06.2014 w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską Adamczyk. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki nadzorowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.
Na ten uroczysty dzień przybyły klubowiczki DKK ze Skarżyska Kościelnego, Starachowic, Wielkiej Wsi, i Wąchocka oraz czytelnicy z naszej gminy. Według opinii uczestników spotkanie było bardzo ciekawe, przebiegło w miłej, serdecznej i ciepłej atmosferze.
Małgorzata Gutowska- Adamczyk to pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Między innymi autorka popularnej sagi ,,Cukiernia Pod Amorem”.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą