Pierwsze damy Ameryki

Niezwykle bogato zebrane biografie żon prezydentów Ameryki. Życie każdej z Pierwszych Dam zasługuje na gotowy scenariusz filmowy. Jackie Kennedy- Kryje zdrady swojego męża, a w obliczu zagrożenia wojną atomową chce trwać przy bliskich do samego końca. Hillary Clinton pomimo romansu męża ze stażystką Monicą Lewinsky zachowuje opanowanie i pozory normalności. Wkrótce angażuje się w politykę.

Betty Ford szokuje opinię publiczną intymnym wyznaniem o swoich lękach i uzależnieniach od alkoholu i leków. Przyznaje się również do choroby nowotworowej. Dzięki swojej szczerości wiele amerykańskich kobiet odważyło się walczyć ze swoimi problemami. Thelma Nixon uwielbiała rolę Pierwszej Damy. Chętnie wydawała liczne przyjęcia, podróżowała po Ameryce, była członkinią delegacji USA. Po aferze politycznej „ Watergate” gdy Nixon zrezygnował ze stanowiska, nie mogła pogodzić się z faktem, że nie będzie już Pierwszą Damą. Michelle Obama mimo luksusu i bogactwa związanego z prezydenturą męża marzy o byciu „ byłą Pierwszą Damą”. 

Autorka przedstawia Biały Dom od kulis, od części niedostępnej dla mas. Pod maską blichtru, bogactwa i udogodnień, kryje się życie na świeczniku, pod stałą obserwacją ochrony.


lut 26, 2017 | Kategorie: BIBLIOTEKA POLECA | Ilość komentarzy: brak

Tu działa:


Bierzemy udział:
Kontakt

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku
Phone: (41) 271-50-84


Opening Hours:
Monday: 10:00 - 18:00
Tuesday: 10:00 - 18:00
Wednesday: 10:00 - 18:00
Thursday: 08:00 - 16:00
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
Sunday: nieczynne

bottom