Dnia 21 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku odbył się wieczór autorski Kazimierza Winiarczyka z prezentacją najnowszej książki pt. „ Szkice z dziejów Wąchocka i okolicy. Część druga.” Obecna pozycja jest już dziewiątą publikacją autora. Wieczór autorski zgromadził wielu mieszkańców gminy Wąchock i Starachowic, pasjonatów twórczości Pana Kazimierza. W swojej kolejnej książce autor skupił się na historii wąchockiej oświaty oraz przedstawił zarys dziejów parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Parszowie. Obecnie wydana pozycja liczy 299 stron formatu A4 oraz kilkadziesiąt fotografii i skanów. Na spotkaniu autor opowiedział o kulisach swojej pracy nad drugą częścią „Szkiców z Dziejów Wąchocka i okolicy” i ma nadzieję, że zainspiruje ona młodsze pokolenie do podjęcia trudu napisania monografii. Na zakończenie podziękował wszystkim, którzy wspierali go w zbieraniu materiału do książki.
Spotkanie autorskie uświetnił występ Kapeli Sołtysa na czele z Markiem Samsonowskim. Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą