Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

29.02. 2016 odbyło się w bibliotece w Wąchocku kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była treść książki Manuli Kalickiej „Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu”

Fabuła książki rozpoczyna się w Warszawie we wrześniu 1939 roku: główna bohaterka Irenka Górecka, tancerka z kabaretu, ucieka z bombardowanej stolicy wraz ze swoim sąsiadem Witoldem Kiersnowskim i jego szoferem. Kiersnowski, urzędnik jednego z ministerstw, przewozi bardzo cenny obraz, autoportret Rembrandta, który jest własnością pewnej hrabiny, a z obawy przed Niemcami ma zostać wywieziony do Szwajcarii. Niestety, w czasie drogi Kiersnowski i szofer giną, a Irenka zostaje sama z Rembrandtem. W dodatku znajduje małego żydowskiego chłopca, który stracił matkę… Od tej chwili Irence grozi podwójne niebezpieczeństwo, związane zarówno z ukrywaniem Rembrandta, jak i żydowskiego dziecka.

„Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu to z humorem napisana powieść o prawdziwej przyjaźni i bezinteresownym poświęceniu. Książka, która wzrusza i jednocześnie wywołuje uśmiech na twarzy. Bardzo pozytywnie odebrana przez czytelniczki.

mar 12, 2016 | Kategorie: BIBLIOTEKA POLECA | Ilość komentarzy: brak