W dniu 19.09.20018 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak wybitną pisarką powieści obyczajowych dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami spotkania byli członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, oraz uczniowie klas gimnazjalnych i podstawowych z Wąchocka i Wielkiej Wsi.
Pisarka zapoczątkowała spotkanie od wspomnień z lat dzieciństwa, jak również wiele opowiedziała młodzieży o swojej twórczości literackiej. Uczniowie czynnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu zadając pisarce wiele ciekawych pytań.
Na zakończenie miłym akcentem były wspólne zdjęcia z uczestnikami spotkania. Autorka serdecznie dziękowała wszystkim za przybycie i miło spędzony czas.
Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą