Dnia 25.10.2011 odbyło się już czwarte spotkanie wąchockiego Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu książki, w którym uczestniczyło 12 osób.
Na spotkaniu omawiałyśmy powieść Barbary Kosmowskiej ,,Pozłacana rybka”. Na wszystkich książka zrobiła duże wrażenie, ma w sobie dużo wartości z życia, porusza problemy dzisiejszej młodzieży.
Dziewczęta znalazły w powieści i jej bohaterach cząstkę siebie i swoich bliskich. Główna bohaterka – Alicja jest nastolatką, która spędza wakacje u dziadków na wsi, rozpamiętuje niedawny rozwód rodziców oraz potrzebę powrotu do domu, do mamy która zajęta propagowaniem książek szwedzkiej pisarki Astryd Lindgren, zdaje się zapominać o istnieniu córki, jej potrzebach i bliskości za którą ta bardzo tęskni, nie mogąc na przykład podzielić się swoimi pierwszymi, gorącymi uczuciami do Roberta – chłopaka poznanego u dziadków. Powieść czyta się fantastycznie. Ukazuje te elementy i aspekty naszego życia, które tak bardzo istotne – giną w pędzie codzienności i obojętności na drugiego człowieka, nawet tego nam bardzo bliskiego.
Książkę polecić można nastolatkom przeżywającym problemy okresu dojrzewania. Naprawdę warto ją przeczytać polecamy gorąco!!!
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą