Spotkanie DKK dla młodzieży

W dniu 6 lutego 2017 roku w Miejsko -Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie DKK dla młodzieży. Tematem spotkania DKK była książka Ewy Nowak „ Drzazga”.
Jest to historia dwóch sióstr- poukładanej prymuski Marty i jej siostry Jagny- dziewczyny antypatycznej i złośliwej zwanej przez Martę „ Drzazgą”.
Nastolatki pochodzą z rozbitej rodziny, nie jest to jednakże przyczyną ich konfliktu. Powodem siostrzanej rywalizacji jest postępowanie matki, która faworyzuje jedną z córek. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, iż swoim zachowaniem krzywdzi Jagnę i doprowadza do nienawiści pomiędzy siostrami. Marta- wzór dziecka, uczennicy, w dodatku o wielu przymiotach i bardzo odpowiedzialna, nie jak jej siostra Jagna- antypatyczna, sprawiająca kłopoty wychowawcze, agresywna, nie przykładająca się do nauki. Jagna poza domem o dziwo przybiera inną pozę- staje się miła oraz koleżeńska. Skąd zmiana? Kolejny błąd matki dziewczyn- nieustannie stawia Jagnie za wzór zachowania Martę, nierówno dzieli miłość pomiędzy obie córki. Marta otrzymuje dobre i drogie upominki, a także ubrania i laptop, Jagna otrzymuje prezenty z lumpeksu. Jagna- ciągle krytykowana i poniżana słownie, nawet publicznie. Marta chwalona- wywyższona niczym ideał. Marta ukochane dziecko matki, Jagna- porażka wychowawcza. Nie kocha córki lecz toleruje, gdyż jest jej matką. W ważnych i trudnych chwilach, nie potrafi okazać Jagnie należytego wsparcia.
„ Drzazga” to lektura z morałem dla rodziców jak NIE NALEŻY wychowywać swoich dzieci, stworzona przez doświadczonego pedagoga i terapeutę.
To również dobra książka dla młodzieży szukającej wartościowej literatury.


lut 22, 2017 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki | Ilość komentarzy: brak

Tu działa:


Bierzemy udział:
Kontakt

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku
Phone: (41) 271-50-84


Opening Hours:
Monday: 10:00 - 18:00
Tuesday: 10:00 - 18:00
Wednesday: 10:00 - 18:00
Thursday: 08:00 - 16:00
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
Sunday: nieczynne

bottom