Miejsko – Gminna Biblioteka w Wąchocku przez całe wakacje dbała o to by dzieci się nie nudziły. Zajęcia były bardzo różne i z pewnością każdy mógł trafić coś odpowiedniego dla siebie.
Organizowane były konkursy rysunkowe, plastyczne, głośne czytanie fragmentów książek, quizy, gry i zabawy ruchowo – zręcznościowe oraz wycieczki plenerowe. Z ogromną niecierpliwością dzieci czekały na wyjazd na basen, który był zorganizowany na początku sierpnia. Uczestnicy letnich spotkań w bibliotece mieli okazje twórczo spędzić czas, poszerzyć swoja wiedzę i umiejętności, a przy tym dobrze się bawić.
31 sierpnia 2012 biblioteka wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowała uroczyste zakończenie wakacji połączone ze słodkim poczęstunkiem i grillowaniem, które przyniosło dzieciom wiele radości i wesołej zabawy.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą