Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

W dn. 24 X w bibliotece w Wielkiej Wsi – w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki – odbyło się spotkanie autorskie z poetką, prozaiczką, autorką powieści, słuchowisk i scenariuszy filmowych – Hanną Kowalewską.

Był to niezwykły dzień i niecodzienne wydarzenie dla mieszkańców Wielkiej Wsi. Spotkanie zrealizowano dzięki współpracy z Instytutem Książki w Warszawie oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, która monitoruje działania klubu.
Dla wiernych czytelniczek DKK w Wielkiej Wsi było to wielkie wyróżnienie i nagroda za dotychczasowe działania. Skorzystali także mieszkańcy, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi klubu, działającego w naszej bibliotece.
W spotkaniu – obok przedstawicielki WBP w Kielcach – p. Małgorzaty Grodzickiej – uczestniczyła dyrektor MGBP w Wąchocku – p. Małgorzata Polakowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi – p. Bożena Wrona, a także miejscowy sołtys – p. Dariusz Dudek.
Wg opinii czytelników atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna, ciepła, serdeczna. Autorka z wdziękiem prezentowała fragmenty swoich powieści, tym samym przenosząc słuchaczy w odmienny świat i przybliżając losy bohaterów. Z ochotą i zaciekawieniem sięgniemy po publikacje autorki, które niebawem pojawią się w bibliotece.

Hanna Kowalewska – poetka i prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych. Ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i studium scenariuszowe w łódzkiej PWSFTViT. Jej książka „Tego lata, w Zawrociu” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską organizowanym przez Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz „Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Została też przetłumaczona na język niemiecki i włoski. Kontynuacje tej powieści to: „Góra śpiących węży” (2001), „Maska Arlekina” (2006), „Inna wersja życia” (2010) i „Przelot bocianów” (2011).
Hanna Kowalewska wydała również tomiki wierszy „Winoroślinność” (1988) i „Anna tłumaczy świat” (1990) oraz zbiór opowiadań „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami” (1995). Opublikowała powieści dla młodzieży: „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty” (2000) i „Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów” (2008). Powieść „Julita i huśtawki” została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki – Książki”.

paź 26, 2012 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak