Jak co roku z okazji Święta Pluszowego Misia Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły zerówkowicze wraz ze swoją wychowawczynią Dorotą Binkowską, a także ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci zwiedziły bibliotekę i wysłuchały krótkiej historii na temat przypadającego święta. Narysowały swojego ulubionego misia, a pani bibliotekarka przeczytała im bajkę Pt. „Pan Miś chrapie”. Na koniec z ogromną przyjemnością chętnie streściły bajkę a w nagrodę za uczestnictwo i odwiedziny otrzymały słodki przysmak.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą