Kaya Mirecka-Ploss „Kobieta, która widziała za dużo”

30 kwietnia 2013 r. w wąchockiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki dyskutowały nad treścią powieści Kayi Mireckiej-Ploss „Kobieta, która widziała za dużo”.

Powieść ta jest pasjonującym thrillerem psychologicznym napisanym na podstawie prawdziwej historii sprzed 35 lat z życia tytułowej „kobiety, która widziała za dużo”, czyli Kayi Mireckiej-Ploss, napisanym przez nią samą. Autorka opowiada w książce o głośnym w Waszyngtonie w 1977 roku brutalnym zabójstwie pary młodych ludzi – Alana i jego dziewczyny Donny, przeplatając wspomnieniami z dzieciństwa i młodości, niekiedy dramatycznymi, jak te z pobytu w obozie „mieszańców” w Bawarii. Kaya – kobieta niezwykle odważna, silna i niezależna – była bezpośrednio zaangażowana, narażając życie swoje i bliskich, w wykrycie prawdy, znalezienie osób winnych morderstwa i ich sprawiedliwy osąd, bo niechcący poznała wiele osób z kręgów przestępczych. Jej trud i starania zostały zakończone sukcesem, a winni okrutnej śmierci dwojga młodych ludzi, sprawiedliwie ukarani.

Opinie klubowiczek:

Jestem pozytywnie zaskoczona tym thrillerem. Mimo, że intuicja podpowiadała mi, że to świetna pozycja, to jednak przeszło mi przez myśl, że jako powieść z wątkami autobiograficznymi może mnie ona znudzić. Od początku zostałam wrzucona w wir wydarzeń i niesamowitej historii, która wydarzyła się w rzeczywistości.

Polecam czytelnikom szukającym oryginalnej pozycji, która wciągnie z niemałą siłą, zmusi do refleksji, wzbudzi rozliczne odczucia i nie pozwoli na nudę.

Nietuzinkowa fabuła, którą napisało samo życie, niemałe emocje, tajemniczy klimat, zaskakujące zwroty akcji. Ciekawie zarysowana intryga kryminalna, szeroki rys psychologiczny bohaterów oraz lekki język to kolejne atuty, o których warto wspomnieć.

Moderator: Małgorzata Polakowska

maj 08, 2013 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki | Ilość komentarzy: brak