W dn. 15 IV odbyło się w bibliotece w Wielkiej Wsi spotkanie autorskie ze Stefanem Derlatką – harcerzem, żołnierzem AK, autorem książki pt. „Moje życie w zielonym mundurze”.
Wzięli w nim udział harcerze ze 115 DH, działającej przy szkole oraz mieszkańcy Wielkiej Wsi.
Była to prawdziwa lekcja historii… Autor książki podzielił się z nami wspomnieniami z czasów wojny i okupacji. Jako naoczny świadek tamtych dni, przybliżył wszystkim obraz wojny w naszym regionie. To niezwykle cenne – móc wysłuchać relacji kogoś, kto to przeżył…
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą