Pasowanie na czytelnika uczniów klasy ,,0”

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serce wzruszeniem.
Kornel Makuszyński.

Dnia 07.06.2017 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy ,,0”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki publicznej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to przyjęcie dzieci do grona czytelników biblioteki.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Następnie wysłuchali przeczytanej bajki pt,, Tomcio Paluszek”. Odgadywały również zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor symbolicznym piórem dokonała pasowania każdego z uczniów.. Jako już czytelnicy biblioteki publicznej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o uroczystym wydarzeniu. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek i słodkie upominki. Po uśmiechniętych buziach było widać dużą radość dzieci.

cze 08, 2017 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak