Spotkanie autorskie z Józefem Kowalskim

Dnia 11.04.2014 Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku zorganizowała spotkanie autorskie z Józefem Kowalskim, podróżnikiem, regionalistą, członkiem Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, autorem czterech pozycji książkowych ,,Boa Noite Angola”, ,,W tropiku Angoli”, zbioru  fraszek ,,Na skraju raju”, oraz ostatniej publikacji ,,Zmierzch  starachowickiej legendy” poświęconej Fabryce Samochodów Ciężarowych ,,STAR”.

Spotkanie autorskie poprowadziła dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Polakowska. Następnie odtworzono materiał archiwalny z 1999 roku. Był to wywiad programu telewizyjnego ,,Szczere rozmowy”  przeprowadzony przez Sylwestra Rudzkiego z Józefem Kowalskim, po wydaniu książki ,,Boa Noite Angola” w tłumaczeniu ,,Dobrej nocy Angolo”. Po chwili wspomnień i wzruszeniu autor zaprezentował tematykę swojej ostatniej pozycji książkowej ,,Zmierzch starachowickiej legendy”. Na spotkanie z autorem przybyło duże grono miłośników literatury, gościliśmy członków Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, przedstawicieli władz Miasta i Gminy Wąchock, młodzież reprezentowaną przez Młodzieżową Radę Miejską. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci naszych czytelników.

kwi 14, 2014 | Kategorie: BIBLIOTEKA POLECA, RELACJE | Ilość komentarzy: brak