Spotkanie Autorskie z Kazimierzem Winiarczykiem

Dnia 02.07.2021 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku miała miejsce prezentacja kolejnej już dziesiątej publikacji Pana Kazimierza Winiarczyka pt. ,,Szkice z Dziejów Wąchocka i okolicy. Część trzecia.
Kazimierz Winiarczyk to znany regionalista, historyk, założyciel i członek Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka, radny Rady Miejskiej w Wąchocku.
W czasie spotkania, pisarz opowiadał o kulisach tworzenia swojego nowego dzieła, zdradził również kilka mało znanych historycznych faktów z dziejów Wąchocka i okolicy.
Wieczór autorski uświetnił taniec zespołu ,,Świetliki” z WDK w Wielkiej Wsi prowadzonego przez Panią Martę Blicharz, oraz występ młodej utalentowanej skrzypaczki Julii Bielakowskiej. Życzenia i gratulację złożyli autorowi burmistrz Jarosław Samela, oraz reprezentujący Radę Miasta
Wiceprzewodniczący Mirosław Jaźwiec, jak również dyrektorzy jednostek. List gratulacyjny odczytała poetka Alicja Zanijat. Autor serdecznie wszystkim podziękował za przybycie, oraz za przygotowany program artystyczny.
Organizatorem spotkania była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.

lip 07, 2021 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak