Podsumowaniem tegorocznych imprez kulturalnych Wąchocka było otwarcie 07 grudnia 2011 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wystawy rysunków satyrycznych z Muzeum „Dom Humoru i Satyry” z bułgarskiego Gabrowa. Wystawę sprowadziła Małgorzata Polakowska, dyrektor wąchockiej biblioteki.
Grabowo uważane jest za odpowiednik naszego Wąchocka, słynie z niezliczonej ilości dowcipów odnoszących się do dziwnych obyczajów mieszkańców.
Odpowiedzią na pytanie czy lubimy się śmiać była obecność na wernisażu wystawy licznie zgromadzonych mieszkańców. Prezentowane rysunki satyryczne artystów z różnych stron świata wywarły duże wrażenie na odbiorcach.
Wystawę można oglądać do końca grudnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Zapraszamy – naprawdę warto!
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą