Spotkanie autorskie z Kazimierzem Winiarczykiem

Dnia 08.02.2013 w piątek w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku odbyło się spotkanie autorskie Pana Kazimierza Winiarczyka, znanego wąchockiego regionalisty, historyka, radnego, założyciela i członka kilku organizacji promujących Wąchock, oraz byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Wąchocku. Obecna pozycja jest już szóstą książkę promującą Wąchock obecnie przygotowuje siódmą.

Na spotkanie przybyło ponad 150 osób, wielu mieszkańców miasta i gminy Wąchock oraz Starachowic w tym wicestarosta Dariusz Dąbrowski. oraz w komplecie władze Wąchocka. Obecnie wydana książka Pana Kazimierza nosi tytuł „Rataje i okolice”, liczy ona ponad 200 stron i kilkadziesiąt historycznych fotografii. Książka ukazuje historię i współczesne czasy Rataj, Węglowa, i tak zwanego Starego Dworu. Stronę tytułową książki zaprojektował Pan Adam Cieślik, grafik ze Starachowic.
Wieczór autorski związany z wydaniem książki stał się wieczorem artystycznym, autor z wielkim przejęciem opowiedział o pracach związanych ze zbieraniem materiałów i pisaniem książki, oraz o ciekawostkach związanych z Ratajami i tamtejszym folwarkiem opackim, opactwa Cystersów w Wąchocku. Podczas wieczoru z ust Pana Kazimierza słuchacze usłyszeli o przygotowaniach do napisania siódmej książki, tym razem będzie to Wąchocki Słownik Biograficzny prezentujący najbardziej zasłużonych obywateli miasta i okolicy. Będzie to praca zbiorowa pod kierunkiem Kazimierza Winiarczyka. Wieczór autorski umilił występ zespołu ,,Zośki” działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Ratajach, oraz występ solowy Artura Bieńka mieszkańca Rataj. Na zakończenie spotkania Pan Kazimierz otrzymał podziękowania od wicestarosty, władz miasta i gminy, kwiaty od placówek kultury i twórców.

lut 11, 2013 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak