Spotkanie DKK

27 czerwca odbyło się czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki. Na spotkaniu omawiałyśmy kryminalną powieść szwedzkiego pisarza Henninga Mankella p.t „Mężczyzna, który się uśmiechał”.
Na bezdrożach Skanii ma miejsce tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik. Jego syn, Sten Torstensson, jest przekonany, że doszło do morderstwa, i opowiada o swoich przypuszczeniach komisarzowi Wallanderowi. Ten jednak nie chce mu pomóc, pogrążony w depresji po tym, jak na służbie zabił człowieka. Kiedy Torstensson zostaje zastrzelony, Wallander decyduje się poprowadzić śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą wiążą się inne zagadkowe zabójstwa, a każdy krok komisarza śledzi tajemniczy potentat finansowy. Podobnie jak w swoich wcześniejszych powieściach, szwedzki mistrz kryminału stopniowo buduje napięcie, perfekcyjnie kreśląc narodziny zła.
Przykładowe opinie klubowiczek o przeczytanej powieści:
Choć od początku powieści wiemy, mniej więcej, w którą stronę iść jeśli chodzi o rozwiązanie akcji to i tak powieść wciąga.
Czytając tę powieść miałam przed oczami już film. Mankell plastycznie oddaje całą treść fabuły. Może zapiszę na minus zbyt szybkie rozwinięcie akcji pod koniec powieści.
Przeczytany kryminał w miarę mi się podobał lecz bez specjalnych fajerwerków ale można dać duży plus za walory artystyczne.


cze 27, 2011 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki | Ilość komentarzy: brak

Tu działa:


Bierzemy udział:
Kontakt

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku
Phone: (41) 271-50-84


Opening Hours:
Monday: 10:00 - 18:00
Tuesday: 10:00 - 18:00
Wednesday: 10:00 - 18:00
Thursday: 08:00 - 16:00
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
Sunday: nieczynne

bottom