Spotkanie DKK dla dorosłych

13.03.2013 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych. Tematem dyskusji była powieść Santy Montefiore „Smak szczęścia”

Główną bohaterką powieści jest Angelica, dojrzała kobieta z 10-letnim stażem małżeńskim, mieszka w Anglii zawodowo zajmuje się pisaniem książek dla młodych czytelników. Jej mąż pracuje jako bankier w City – rodzina ma więc stabilizację finansową i w zasadzie nie ma powodów do trosk. Jednak Angelica zaczyna się czuć nieco znużona w swoim związku. Mąż nie poświęca jej już tak dużo czasu jak dawniej, brak jej namiętnych chwil i czułości.

W czasie pewnego przyjęcia u boku pisarki pojawia się nieznajomy mężczyzna. Jack  mieszka w RPA, jest żonaty i ma dzieci, zajmuje się prowadzeniem winnicy. Mężczyzna od pierwszego wejrzenia wpada w oko pisarce. Ona wprawdzie nie myśli absolutnie o płomiennym romansie, jakie przeżywają jej niektóre koleżanki, ale rozmowa z Jackiem przeradza się w flirt, który zaczyna nabierać mocy, Angelika żyje od maila do maila, od telefonu do telefonu, od smsa do smsa. Nagle wszystko zaczyna kręcić się wokół niego, a ona czuje się zagubiona i zaczyna ryzykować spokój i stabilizację rodziny.

Powieść „Smak szczęścia” jest książką mądrą i dojrzałą, ukazuje ważną kwestię, która pojawia się w bardzo wielu związkach. To co czasem wydaje się miłością, jest po prostu tylko pokusą, marzeniem. Książkę czyta się bardzo lekko, autorka stworzyła swoje postacie w sposób bardzo wyrazisty i ciekawy. Mają one wady i zalety, nie są nakreślone w sposób sztuczny. Autorka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest tak naprawdę szczęście. Czy to chwilowa namiętność, czy szczęście to tylko chwile, czy może jest to spokój i uporządkowane życie rodzinne ze stałym partnerem, który nie zawsze bywa ideałem?

mar 15, 2013 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki | Ilość komentarzy: brak