Rozpoczęły się warsztaty komputerowe „Senior w sieci”. Uczestnicy zajęć zapoznają się z budową komputera, oswoją z klawiaturą i myszką, będą pracować z edytorem tekstu, nauczą się zapisywać wykonane prace na komputerze.
Kolejnym krokiem będzie nauka wyszukiwania informacji w Internecie. Seniorzy poznają możliwość zapisu danych na nośnikach pamięci zewnętrznej. Ważnym elementem nauki będzie zakładanie swojej poczty elektronicznej. Warsztaty umożliwią naszym seniorom kontakt z nowoczesnymi mediami jak również pomogą odnaleźć się w wirtualnym – dla większości uczestników nowym świecie.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą