Spotkanie z Katarzyną Enerlich

Dzień 29 X 2015 to dla DKK w Wielkiej Wsi dzień szczególny. Na długo pozostanie w pamięci członkiń klubu, czytelników oraz mieszkańców.

Odbyło się wówczas długo oczekiwane, wytęsknione i wymarzone spotkanie autorskie z naszą ukochaną pisarką – p. Katarzyną Enerlich, regionalistką, autorką sagi „Prowincja…”, niesamowitą osobą, która oprócz tego, że propaguje zdrowy styl życia i zdrowe myślenie, to także zaraża ciepłem i stwarza wokół wspaniałą aurę, dodając wszystkim pozytywnej energii. Staraliśmy się przygotować do tego jak najlepiej. Zależało nam, aby pisarka dobrze się u nas poczuła i aby choć trochę otrzymała z tego, co sama daje światu… Stworzyliśmy więc dla Niej namiastkę prowincji… nie tej mazurskiej, a świętokrzyskiej, ale przecież wszystkie prowincje łączy to samo – klimat, spokój, cisza, natura i przeróżne, godne zapamiętania historie.

Na naszej prowincji przywitaliśmy p. Kasię tym, co posiadamy i jak na co dzień żyjemy. Reprezentacja 115 Drużyny Harcerskiej im. Janka Bytnara z Wielkiej Wsi wykonała kilka utworów, które propagują podobne wartości do tych, kreowanych w „Prowincji…”. Pisarce, która podobnie jak  harcerze dużo podróżuje po świecie, młodzież dedykowała utwór „Wędrowiec”. Miłym zaskoczeniem był fakt, że p. Kasia zaśpiewała go razem z wykonawcami, a jeszcze milszym, że zagrała dla nas na gitarze. Poczuliśmy się swojsko i bratersko. Wszystkim, przybyłym na spotkanie dedykowano utwór „Okna” z zachętą, aby zastosować się do słów, płynących w piosence, cyt.  „…Niech na szafach rozsiądą się ptaki, na herbatę niech księżyc wpadnie i pomyślcie, ludzie kochani jak się w życiu Wam zrobi ładniej…”

Kolejnym gestem dla naszego gościa był wiersz, napisany specjalnie na tę okazję, autorstwa jednej z pań, członkiń DKK, który wzruszył autorkę i wywołał pozytywne emocje. Spotkanie przebiegło w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Zasłuchani w słowa pisarki, która niezwykle opowiadała o otaczającym świecie, swoich bohaterach, ich wyborach, odwołując się przy tym do własnego życia, nie zauważyliśmy upływającego czasu.

Wszystkim uczestnikom pozostał pewien niedosyt,  ale za to ile wynieśliśmy z tego spotkania: mądrych, życiowych przekonań, wiary w lepsze jutro i wyciągania wniosków z porażek, które zawsze czemuś służą i w rezultacie nie tylko kształtują charakter, ale też odmieniają nasze życie na lepsze…

Ten niezwykły wieczór na wielkowiejskiej prowincji – z dźwiękami gitary i w blasku świec – z tak wybitną osobowością jaką jest pani Katarzyna Enerlich, pozostanie dla wszystkich niezapomnianym i wzruszającym przeżyciem Każdy zabrał do swojego życia coś dla siebie: ciepło, uśmiech, nadzieję, motywację i bardzo dobrą – tak potrzebną światu – pozytywną energię.

Na pamiątkę naszego niezwykłego spotkania, ofiarowaliśmy p. Kasi coś od serca, prosto z naszej prowincji, dary naszych pól i sadów – kosz przetworów własnej roboty każdej z członkiń DKK w Wielkiej Wsi. Otrzymaliśmy w zamian to, na co wszyscy czekaliśmy – „Prowincję pełną złudzeń”. Każdy egzemplarz opatrzony został szczególną dedykacją, wyjątkową – jak jej autorka.

Spotkanie autorskie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.


lis 04, 2015 | Kategorie: Dyskusyjny Klub Książki, RELACJE | Ilość komentarzy: brak

Tu działa:


Bierzemy udział:
Kontakt

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku
Phone: (41) 271-50-84


Opening Hours:
Monday: 10:00 - 18:00
Tuesday: 10:00 - 18:00
Wednesday: 10:00 - 18:00
Thursday: 08:00 - 16:00
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
Sunday: nieczynne

bottom