W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom po raz kolejny bibliotekę w Wąchocku odwiedziły przedszkolaki z wychowawczynią Panią Anitą Wałęgą.
Z racji zbliżających się świąt wybrana dla dzieci literatura tematycznie nawiązywała do zimy, Mikołajek i Bożego Narodzenia. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania p.t. „Święta Pana Misia” oraz wybranych fragmentów z „Kubusia Puchatka”.
Na koniec dzieciaki odgadywały zagadki związane z przeczytanym tekstem a że świetnie sobie z tym poradziły to wszystkie otrzymały słodkie niespodzianki. Przemiłym podziękowaniem ze strony dzieci były podarowane , własnoręcznie upieczone i udekorowane ciasteczka.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą