Dnia 2 czerwca 2023 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku odbyła się promocja książki Feliksa Kolbicza pt. „Feliks Kolbicz – Wspomnienia i inne wiersze”.
Spotkanie poprowadził redaktor naczelny publikacji Łukasz Babula historyk, regionalista i pracownik Muzeum Regionalnego w Iłży.
Autor książki Feliks Kolbicz urodził się 12 maja 1904 roku w Wąchocku. Był nauczycielem i działaczem społecznym oraz dyrygentem Iłżeckiej Orkiestry Dętej.
Pan Łukasz Babula przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze fakty z życia Autora, jego działalność społeczną i pedagogiczną. Następnie zostały odczytane wybrane fragmenty publikacji. Miłą niespodzianką był pokaz archiwalnych nagrań, a także fotografii Feliksa Kolbicza. Spotkanie uprzyjemnił występ podopiecznych Studia Piosenki Marka Samsonowskiego.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą