W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach 3-4. 02. 2015 roku Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Wąchocku odwiedziła grupa dzieci z klasy 0 oraz przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami Dorotą Binkowską i Anitą Wałęgą. Obecnie na spotkaniu dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały przeczytanej baśni Braci Grimm pt. ,, Złote dzieci’’ a następnie wykonały piękne ilustracje bajkowych postaci. Na zakończenie spotkania tradycyjnie były wspólne zdjęcia, oraz słodki poczęstunek.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą