Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin- Gałuszką

Dnia 4 kwietnia 2016 roku, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku, odbyło się spotkanie z pisarką Panią Grażyną Jeromin- Gałuszką, autorką powieści: „ Złote nietoperze”, „ Magnolia”, „ Długie lato w Magnolii”, „ Złoty sen”, „Nie zostawiaj mnie”, „Gdybyś mnie kochała”.

Pani Grażyna Jeromin- Gałuszka urodziła się i mieszka w Sosnowicy – niewielkiej wsi koło Radomia. Absolwentka wydziału bibliotekoznawstwa UW, publikowała utwory poetyckie, oraz krótkie formy prozatorskie. Ukończyła także scenariopisarstwo w łódzkiej PWSTviT.

Na spotkanie przybyli czytelnicy i sympatycy książek autorki. W kameralnej atmosferze pisarka opowiadała o początkach swojej przygody związanej z pisarstwem, wspominała lata dzieciństwa, odpowiadała na pytania zadawane przez czytelników. Zebrani rozmawiali z Panią Gałuszką, o jej inspiracjach, bohaterach książek, okolicznościach ich tworzenia, a także o twórcach szczególnie cenionych przez pisarkę. Duże wrażenie wywarł na autorce wąchocki klasztor. Opowiadając o jednej ze swoich książek „ Nie zostawiaj mnie”, zdradziła, iż wątek katowanego partyzanta, ma związek z opowieściami usłyszanymi w klasztorze podczas jego zwiedzania, zapytana o dalsze plany zawodowe, zdradziła, iż pisze kolejną część „ Magnolii”.

Miłym akcentem były wspólne zdjęcia z czytelnikami i uczestnikami spotkania. Autorka serdecznie dziękowała wszystkim za przybycie i spędzony czas .

Spotkanie autorskie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

kwi 06, 2016 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak