Spotkanie z Hanną Cygler

19.05.2015 w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku  odbyło się spotkanie autorskie. Gościem spotkania była Hanna Cygler   gdańszczanka, polska pisarka i tłumaczka języka szwedzkiego i angielskiego . Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie  Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji  Informacyjnej. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem  założenia Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy. Autorka powieści  obyczajowych takich jak: ,,Tryb warunkowy”, ,,3 razy R”,  ,,Deklinacja męska/ żeńska”, ,, Czas zamknięty”, ,,Dobre geny”,   „Bratnie dusze”, „Grecka mozaika” , „W cudzym domu”.

Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy  z Instytutem Książki w Warszawie. Na ten uroczysty dzień przybyły klubowiczki i czytelnicy gminy Wąchock. Było to nagroda i wyróżnienie za dotychczasowe działanie trzech Dyskusyjnych Klubów Książki.  W pierwszej części spotkania pisarka opowiedziała o swojej twórczości i jak pisanie może stać się życiową pasją.
Przybliżyła uczestnikom spotkania losy bohaterów  i jednocześnie zachęciła do przeczytania swoich książek. Oczywiście nie zabrakło pytań na które pisarka bardzo chętnie odpowiadała. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Koniec spotkania to oczywiście pamiątkowe zdjęcia, autografy i serdeczne podziękowania od dyrektora biblioteki Małgorzaty Polakowskiej.


maj 21, 2015 | Kategorie: RELACJE | Ilość komentarzy: brak

Tu działa:


Bierzemy udział:
Kontakt

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Wąchocku
Phone: (41) 271-50-84


Opening Hours:
Monday: 10:00 - 18:00
Tuesday: 10:00 - 18:00
Wednesday: 10:00 - 18:00
Thursday: 08:00 - 16:00
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
Sunday: nieczynne

bottom