Dnia 26 września 2022 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąchocku w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy Panią Magdalenę Kordel – autorkę powieści obyczajowych min. „ Sezon na cuda”, „Uroczysko”, „ Tajemnica bzów”.
Spotkanie autorskie prowadziła pracownica biblioteki Jolanta Rudzka. Na początku spotkania prowadząca przytoczyła krótką biografię pisarki. Magdalena Kordel zadebiutowała w 2005 roku powieścią „48 tygodni”. Na co dzień mieszka w Otwocku, prywatnie jest mamą dwójki dzieci, wraz z mężem prowadzi firmę zajmującą się reklamą. Na spotkaniu Autorka opowiadała o swojej twórczości, przyznała, że inspiracją do powstawania kolejnych powieści jest życie i poznane osoby o ciekawej życiowej historii. Na spotkanie przybyło liczne grono sympatyków książek Pisarki. Pani Magdalena swoimi opowieściami i anegdotami o podróżach i górskich wędrówkach stworzyła niepowtarzalny, ciepły klimat spotkania, które na bardzo długo pozostanie pamięci czytelników.
Spotkanie autorskie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą