„Wybieram Bibliotekę” – pod takim hasłem odbył się w tym roku ,,Tydzień Bibliotek”. Trwał on od 8-14 maja. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi zajęciami. Popołudnie z bajkami, połączone ze zgaduj zgadulą, spotkania ,,Dyskusyjnych Klubów Książki”, pasowanie na czytelników. Takie atrakcje między innymi czekały na odwiedzających w tych dniach bibliotekę.
Gośćmi byli zerówkowicze pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Binkowskiej. Dzieci zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Doskonale wiedziały jak zachować się w bibliotece, rozmawialiśmy o poszanowaniu książek, oraz o ulubionych bajkach najchętniej czytanych przez dzieci i ich rodziców. W tych dniach także miało miejsce uroczyste przyrzeczenie i pasowanie na czytelników biblioteki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek oraz słodkie upominki.
Biblioteka była miejscem magicznym.
Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały
prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem
na zapełnione książkami regały
i szeptałem: Opowiedz mi historię.
I one opowiadały.
Biblioteka stała się moją rodziną.
Charles MartinNiezapisana opowieśćNikt nie jest samotną wyspą